Bağımsız kullanıcılar için
Maya ve 3ds Max Tanıtımı
 

Sorular ve Cevaplar

Genel Bakış
Artık yeni mezunlar, serbest çalışanlar, bağımsız oyun geliştiricileri, hobi amaçlı kullanıcılar ve 3B sanatçıları Autodesk® Maya® ve Autodesk® 3ds Max® yazılımına daha uygun maliyetle ulaşmaya başlıyor.

 

Bağımsız kullanıcılar için Maya veya 3ds Max aboneliğine uygun olup olmadığınızı görmek için SSS bölümümüzü okuyun.

Sorular ve Cevaplar

 

 1. Kimler abone olabilir?
  Aşağıdaki gereklilikleri karşılamanız durumunda aboneliğe uygun olursunuz.
  • Kullanıcıların/Kuruluşların yaratıcı çalışmadan elde ettikleri yıllık brüt gelirleri ülkeniz için belirlenen maksimum eşiği aşmamalıdır.
  • Lisansı 100.000 ABD Doları değerinde herhangi bir projede kullanamazsınız
  • Kullanıcı ya da kuruluş başına yalnızca bir (1) lisans kullanılabilir
  • Teklif yalnızca şu ülkelerde geçerlidir: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Avustralya, Hindistan, Yeni Zelanda, Singapur, Japonya, Kore, Malezya ve Çin.
 2. Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max ve/veya Maya yazılımına nereden erişebilirim?
  Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max ve Maya, AREA topluluk sitesi aracılığıyla Autodesk e-Mağazası üzerinden çevrimiçi abonelikle satın alınabilecektir.
   
 3. Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max/Maya abonesi olarak, abonelik avantajlarına erişimim olacak mı?
  Evet, aboneler Autodesk aboneliğinin avantajlarına erişebilecek.
   
 4. Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max/Maya, yazılımın küçültülmüş bir sürümü müdür?Bağımsız kullanıcılara yönelik teklifler 3ds Max ve Maya'nın tam yazılım sürümleri ile aynı özellik ve işlevlere sahiptir.
   
 5. Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max/Maya'nın deneme sürümü mevcut mudur?
  Bağımsız kullanıcılara yönelik 3ds Max veya Maya ürünleri için ücretsiz deneme süresi bulunmamaktadır. Ancak, hem 3ds Max hem de Maya'nın ücretsiz deneme sürümleri mevcuttur.
   
 6. Bağımsız kullanıcılara yönelik ürünler tüm dünyada kullanılabilir mi?
  Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max ve Maya yalnızca tüm standart Autodesk e-Mağazası sitelerinde mevcuttur: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Avustralya, Hindistan, Yeni Zelanda, Singapur, Japonya, Kore, Malezya ve Çin.
   
 7. Bağımsız kullanıcılara yönelik ürünlere aylık abone olabilir miyim?
  3ds Max ve Maya Indie tekliflerinden yalnızca yıllık abonelikle yararlanılabilir.
   
 8. Bağımsız kullanıcılar için 3ds Max/Maya'nın 3ds Max ve Maya'nın öğrenci sürümünden farkı nelerdir?
  Yalnızca uygun eğitim kurumları ve şu anda öğrenci olanlar öğrenci lisansı için uygundur. Öğrenci lisansı yalnızca öğrenme, öğretim veya araştırma amacıyla kullanılabilir. Maya Indie ve 3ds Max Indie ticari, profesyonel veya diğer kâr amaçlı şekillerde kullanılabilir.
   
 9. Şu anda pilot program üzerinden Maya/3ds Max Indie'ye sahibim. Bu beni nasıl etkileyecek?
  Pilot program üzerinden Maya/3ds Max Indie'ye önceden abone olduysanız, aboneliğinizin süresi sözleşme süresinin bitiminde sona erecektir. Aboneliğiniz sona erdikten sonra ve bu teklif için uygun olma gerekliliklerini hâlâ karşılıyor olmanız durumunda (1. soruya bakın), yeni bağımsız kullanıcılara yönelik teklife abone olabilirsiniz.
   
 10. Bağımsız kullanıcılar için Maya veya 3ds Max yıllık aboneliğim sona erdikten sonra ne olacak?
  Diğer Autodesk aboneliklerine benzer şekilde, bağımsız kullanıcılar için Maya ve 3ds Max sözleşme süresinin sonunda otomatik olarak yenilenecektir. Otomatik yenileme ayarlarını yönetme hakkında daha fazla bilgiyi Autodesk Bilgi Ağı'nda bulabilirsiniz.

 11. Bağımsız kullanıcı lisansımı ticari amaçlarla kullanabilir miyim?
  Bir Öğrenci lisansının aksine, uygunluk gerekliliklerini karşıladığınız sürece (1. soruya bakın) Bağımsız kullanıcılara yönelik ürünler ticari amaçlarla kullanılabilir.
   
 12. Indie ürünüm Arnold görüntüleyiciyi içeriyor mu?
  Evet, Bağımsız kullanıcılara yönelik ürünler, entegre Arnold görüntüleyici dahil, tam sürümde olan özellik ve işlevlerin tamamına sahiptir. Ancak, bağımsız kullanıcılar için 3ds Max ve Maya, Arnold görüntüleyici lisansını içermez.
   
 13. Bağımsız kullanıcılar için Maya ile Maya LT arasındaki farklar nelerdir?
  Bağımsız kullanıcılar için Maya, uygun olan her kullanıcı veya kuruluşa yönelik Maya tam sürümüdür. Maya LT, bağımsız oyun tasarımcıları için özel olarak tasarlanmış olup Maya'nın küçültülmüş sürümüdür. Maya LT için uygunluk gereklilikleri söz konusu değildir ve görüntüleme becerileri, dinamikler için özellikler veya hareketli grafik araçları içermez. Maya ve Maya LT yazılımı arasındaki farkların tam listesini keşfetmek için şu adresi ziyaret edin: https://www.autodesk.com.tr/compare/compare-features/maya-vs-maya-lt
  
© Copyright 2020 Autodesk Inc. All rights reserved | Privacy Statement | Legal Notices | Report Noncompliance
©Autodesk 2020